ÚVOD / WeCanCode / Postav si své digitální piano

Micro:bit

Arduino – co vlastně všechno umí? Jak se tahle stavebnice programuje? A jak složité by bylo vytvořit si vlastní digitální piano? Jedna sobota a budete znát mnohem víc než odpovědi na tyto otázky.
V jedné z nejoblíbenějších sobot minulých cyklů se seznámíte se stavebnicí Arduino z rodiny Open Hardware. Už od roku 2005 se jedná o nejoblíbenější prototypovací platformu pro studenty, které se po celém světě prodaly statisíce kusů.
Prostřednictvím sady Arduino Starter Kit se naučíte stavět svoje první projekty založené na vývojové desce Arduino Uno. V průběhu labu se budete učit programovat své stavby prostřednictvím prostředí Arduino IDE za pomoci jazyku odvozeného z Wiringu.
Během celého dne se zábavnou formou seznámíte s jedním z nejoblíbenějších jednodeskových počítačů, přiblížíte si, jak fungují počítače, které potkáváme v zařízeních okolo sebe, a nakonec si postavíte svoje vlastní malé funkční digitální piano.
Pojďte s námi zkusit, že práce s Arduinem jen nejen zábavná, ale i docela snadná!

Lektor

Libor Svejda
Libor Švejda
Mnoho let se věnuje vývoji SW od jednoduchých her, přes webové projekty až po rozsáhlé systémy finančních institucí. V současné době vede kroužky programování a jeho cílem je nalákat co nejvíce nováčků k této profesi, která bývá i celoživotním koníčkem. 

Registrace

Přihlašování probíhá na stránce WeCanCode, na konci najdete registrační formulář.

Místo konání

Unicorn College
V Kaplsovně 2/2767
Praha 3
Dostanete se sem například prostřednictvím metra A, kterým dojedete na Floru. Odtud je to již jen 7 minut tramvají (10,11,16) na zastávku Biskupcova. Od Unicorn College vás poté dělí už jen krátká procházka.  Další variantou je cesta autobusem 136 z Flory na zastávku Černínova a opět krátká procházka.
Pokud máte nejblíž metro B, stačí dojet na Florenc, odkud je to autobusem 133 nebo 207 jen 6 minut k zastávce Černínova. Anebo na Palmovku, tramvaje 10 a 16 vás dopraví na Biskupcovu během pěti minut.
 Na akci bude vytvořena fotogalerie, využití se řídí podmínkami GDPR, které naleznete zde. Příchodem na WeCanCode souhlasíte s jejím použitím pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.