ÚVOD / WeCanCode / Pronikni do tajů programování

Pronikni do tajů programování

Zajímá vás jaké jsou základní principy programování? A chtěli byste vidět jak vznikají jednoduché počítačové hry? To vše a mnohem více můžete stihnout během jediné soboty!
Pochopení základních principů programování nikdy nebylo jednodušší. Posloupnosti příkazů, podmínky, cykly, práce s proměnnými, práce s funkcemi a mnoho dalšího se naučíte díky grafickému programovacímu prostředí OzoBlockly, založeného na vizuálním programovacím jazyce Scratch. V OzoBlockly společně naprogramujeme cestu malým robotům Ozobotům, které například naučíme, jak se dostat ven z bludiště. Postupně se během jedné soboty dostaneme až k základům programování jednoduchých her!

Lektor

Libor Švejda-1.jpg
Libor Švejda
Mnoho let se věnuje vývoji SW od jednoduchých her, přes webové projekty až po rozsáhlé systémy finančních institucí. V současné době vede kroužky programování a jeho cílem je nalákat co nejvíce nováčků k této profesi, která bývá i celoživotním koníčkem.
 

Registrace

Přihlašování probíhá na stránce WeCanCode, na konci najdete registrační formulář.

Místo konání

Unicorn College
V Kaplsovně 2/2767
Praha 3
Dostanete se sem například prostřednictvím metra A, kterým dojedete na Floru. Odtud je to již jen 7 minut tramvají (10,11,16) na zastávku Biskupcova. Od Unicorn College vás poté dělí už jen krátká procházka.  Další variantou je cesta autobusem 136 z Flory na zastávku Černínova a opět krátká procházka.
Pokud máte nejblíž metro B, stačí dojet na Florenc, odkud je to autobusem 133 nebo 207 jen 6 minut k zastávce Černínova. Anebo na Palmovku, tramvaje 10 a 16 vás dopraví na Biskupcovu během pěti minut.
 Na akci bude vytvořena fotogalerie, využití se řídí podmínkami GDPR, které naleznete zde. Příchodem na WeCanCode souhlasíte s jejím použitím pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.